Skip to main content
Your Account
Shipping & Payment
Right to cancel / Terms & Conditions
Privacy Policy
Accessibility
Imprint
Products
Offers
Search
Your Account
Help / Service
Hair Care &
Hair Styling
Hair Clippers &
Beard Trimmer
Air Styler &
Styling Irons
Hair Dryer &
Drying Hoods
Knives &
Scissors
Barber Fixtures &
Furniture
Cosmetics &
Equipment
Combs &
Brushes
Special
offers
Novelties
Accessories & Spares
Air Styler
Alfaparf Milano Hair Tints
Barber Chairs
Barbering equipment
Barber Scissors
Beard Care
Beard Trimmer
Child Seats
Cosmetics
Curling Tongs
Hair brushes
Hair Care
Hair Clipper Accessories
Hair Clippers
Hair Colors
Hair Combs
Hair Dryer
Hair dryer accessories
Hair Straightener & Flat Irons
Hair Styling
Hair Tints
Hair Trimmer
Hair Washing Stands
Hydrocarbons & Developer
Lash color
Lightener
Manicure & Pedicure
Miscellaneous
Nose and Ear Hair Trimmer
Permanent Waves
Razors
Roll Stool
Scissors-sets
Shaver
Smoothing cream
Stain Remover
Styling Chairs
Thinning scissors
Valet Stands
You are here:
Hairdressing equipment
»
Novelties
»
Alfaparf Milano Hair Tints
Novelties Alfaparf Milano Hair Tints
show all products
Hair Care & Hair Styling
» Hair Care
» Hair Styling
» Hair Colors
» Hair Tints
» Lightener
» Hydrocarbons & Developer
» Permanent Waves
» Smoothing cream
» Lash color
» Stain Remover
» Beard Care
Hair Clippers & Beard Trimmer
» Hair Clippers
» Hair Trimmer
» Shaver
» Hair Clipper Accessories
» Beard Trimmer
» Nose and Ear Hair Trimmer
Air Styler & Styling Irons
» Hair Straightener & Flat Irons
» Curling Tongs
» Air Styler
Hair Dryer & Drying Hoods
» Hair Dryer
» Hair dryer accessories
Knives & Scissors
» Barber Scissors
» Thinning scissors
» Scissors-sets
» Razors
Barber Fixtures & Furniture
» Styling Chairs
» Barber Chairs
» Hair Washing Stands
» Roll Stool
» Child Seats
» Valet Stands
» Miscellaneous
» Accessories & Spares
Cosmetics & Equipment
» Barbering equipment
» Manicure & Pedicure
» Cosmetics
Combs & Brushes
» Hair brushes
» Hair Combs
Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 06.1
liquid shade, soft dark ash blonde, 60 ml
7,79
€*
129,83 €/1 Litre
Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 09.32
liquid shade, soft very light golden violet blonde, 60 ml
8,19
€*
136,50 €/1 Litre
Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 010.26
liquid shade, soft lightest violet red blonde, 60 ml
7,79
€*
129,83 €/1 Litre
Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 08.17
liquid shade, soft light ash matte blonde, 60 ml
7,79
€*
129,83 €/1 Litre
Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 010.21
liquid sahde, soft lightest violet ash blonde, 60 ml
7,79
€*
129,83 €/1 Litre
Beginning of page