Skip to main content
Your Account   Shipping & Payment   Right to cancel / Terms & Conditions   Privacy Policy   Accessibility   Imprint
Pro-Clipper.com

Product Search    
Products Offers Search Your Account Help / Service
Hair Care &
Hair Styling
Hair Clippers &
Beard Trimmer
Air Styler &
Styling Irons
Hair Dryer &
Drying Hoods
Knives &
Scissors
Barber Fixtures &
Furniture
Cosmetics &
Equipment
Combs &
Brushes
Special
offers
 
Special offers 
Accessories & Spares
Air Styler
Barbering equipment
Barber Scissors
Beard Care
Cosmetic Furniture
Cosmetics
Curling Tongs
Disinfection
Drying Hood
Hair brushes
Hair Care
Hair Clipper Accessories
Hair Clippers
Hair Colors
Hair Combs
Hair Dryer
Hair dryer accessories
Hair Straightener & Flat Irons
Hair Styling
Hair Tints
Hair Trimmer
Hydrocarbons & Developer
Lash color
Manicure & Pedicure
Miscellaneous
Permanent Waves
Razors
Roll Stool
Safety razors
Scissor Accessories
Scissors-sets
Shaver
Shaving Brushes & Mugs
Smoothing cream
Spare blades
Straightener Accessories
Styling Chairs
Styling Irons
Thinning scissors
Valet Stands
Wall-mounted hair dryer
Brand Shops 
Alfaparf Milano
Goldwell
Indola
Londa
Loreal
Manic Panic
Matrix
Morfose
Revlon Professional
Wella

You are here: Hairdressing equipment » Special offers » Hair Tints

Special offers Hair Tints

  • Page: 
  • 1
  • 2
  • »
Items per page: 30 | 60 | 90 | 120

Attention - limited quantities, delivery only while supplies last.

Wella Color Fresh Create Uber Gold 60 ml

 
%
creative semi-permanent color
only 7,29 €* 121,50 €/1 Litre

Wella Color Touch Fresh-Up-Kit 8/0 Light Blonde 130 ml

 
%
Set for refreshing your roots and colour at home!
only 6,39 €* 49,15 €/1 Litre

Goldwell Colorance Gloss Tones 8VPk Rose Quartz

 
%
Demi-permanent hair color, 60 ml
only 4,59 €* 76,50 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 09.2

 
%
Liquid toner, very light violet blonde
only 5,89 €*

Morfose Change Color Spray Green to Blue 150 ml

 
%
heat activated temporary color spray
only 6,09 €* 40,60 €/1 Litre

Loreal Colorfulhair Clear

 
%
ammonia free, 90 ml
only 9,09 €* 101,00 €/1 Litre

Wella Color Touch Fresh-Up-Kit 4/77 Espresso 130 ml

 
%
Set for refreshing your roots and colour at home!
only 6,69 €* 51,46 €/1 Litre

Wella Color Fresh Create Tonight Dusk 60 ml

 
%
creative semi-permanent color
only 7,98 €* 133,00 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 09.1

 
%
Liquid toner, very light ash blonde
only 5,89 €*

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 08N

 
%
Liquid tone, light natural blonde
only 5,89 €*

Indola Crea-Bold Canary Yellow

 
%
Semi-permanent direct dyes, 60 ml
only 5,79 €* 96,50 €/1 Litre

Goldwell Colorance Gloss Tones 10VPk Sheer Rosé

 
%
Demi-permanent hair color, 60 ml
only 5,19 €* 86,50 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 08.42

 
%
Liquid toner, light copper-violet blonde
only 5,89 €*

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 05.45

 
%
Liquid toner, light copper-mahogany brown
only 5,89 €*

Goldwell Elumen Play@Pastel Mint

 
%
Semi-permanent color, 120 ml
only 13,19 €* 109,92 €/1 Litre

Loreal Colorfulhair Yellow Sun

 
%
semi permanent hair colour, 90 ml
only 9,89 €* 109,89 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 07.35

 
%
Liquid toner, medium mahogany golden blonde
only 5,89 €*

Goldwell Elumen Play Eraser

 
%
remove any Elumen Play color, 12 x 30 g
only 18,98 €* 52,72 €/1 kg

Loreal Colorfulhair Flash Pro Hair Hello Holo

 
%
hair make-up shade, 60 ml
only 4,49 €* 74,83 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 08.6

 
%
Liquid toner, light red blonde
only 5,89 €*

Loreal Dialight 5.20 Light intense iridescent brown

 
%
ammonia-free, semi-permanent colour, 50 ml
only 7,09 €* 141,80 €/1 Litre

Revlon Professional Nutri Color Filters 200 Violet 240 ml

 
%
3-in-1 effect to obtain a combination of color, care and shine
only 14,09 €* 58,71 €/1 Litre

Goldwell Colorance 4R@VR Dark Mahogany Brilliant Elumenated Violet Red

 
%
Demi-permanet hair color without ammonia 60ml
only 6,69 €* 111,50 €/1 Litre

Loreal Colorfulhair Flash Pro Hair Mystic Forest

 
%
hair make-up shade, 60 ml
only 4,79 €* 79,83 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 09.3

 
%
Liquid toner, very light golden blonde
only 5,89 €*

Loreal Dialight 6.34 Dark gold copper blonde

 
%
ammonia-free, semi-permanent colour, 50 ml
only 7,09 €* 141,80 €/1 Litre

Manic Panic Amplified Virgin Snow 118 ml

 
%
vegan semi-permanent hair color cream
only 13,49 €* 114,32 €/1 Litre

Alfaparf Milano Color Wear Gloss Toner 08.23

 
%
Liquid toner, light violet-gold blonde
only 5,89 €*

Loreal Dialight 5.4 Light copper brown

 
%
ammonia-free, semi-permanent colour, 50 ml
only 7,09 €* 141,80 €/1 Litre

Matrix SoColor Sync Pre-Bonded 5VV

 
%
alkaline toner, full-bodied, tone-on-tone color, 90 ml
only 8,89 €* 98,78 €/1 Litre


  • Page: 
  • 1
  • 2
  • »


» more offers

Informations
Shipping & Payment
Right to cancel / Terms & Conditions
Privacy Policy
Accessibility
Imprint
Service
Your Account
Contact
Withdraw contract
Harotec GmbH
Payment methods

Your Account | Shipping & Payment | Right to cancel / Terms & Conditions | Accessibility | Privacy Policy | Imprint
Withdraw contract
  • Hair Care
  • Hair Styling
  • Hair Colors
  • Hair Tints
  • Lightener
  • Hydrocarbons & Developer
  • Permanent Waves
  • Smoothing cream
  • Lash color
  • Stain Remover
  • Hair Mascara
  • Beard Care
  • Gift Sets
Hair Care & Hair Styling
  • Hair Clippers
  • Hair Trimmer
  • Shaver
  • Hair Clipper Accessories
  • Beard Trimmer
  • Nose and Ear Hair Trimmer
Hair Clippers & Beard Trimmer
  • Hair Straightener & Flat Irons
  • Curling Tongs
  • Styling Irons
  • Hot Rollers
  • Air Styler
  • Straightener Accessories
Air Styler & Styling Irons
  • Hair Dryer
  • Drying Hood
  • Wall-mounted hair dryer
  • Hair dryer accessories
Hair Dryer & Drying Hoods
  • Barber Scissors
  • Thinning scissors
  • Scissors-sets
  • Razors
  • Safety razors
  • Spare blades
  • Shaving Brushes & Mugs
  • Scissor Accessories
  • Disinfection
Knives & Scissors
  • Styling Chairs
  • Barber Chairs
  • Styling station
  • Hair Washing Stands
  • Portable Shampoo Bowl
  • Roll Stool
  • Child Seats
  • Valet Stands
  • Reception
  • Cosmetic Furniture
  • Miscellaneous
  • Accessories & Spares
Barber Fixtures & Furniture
Cosmetics & Equipment
Barbering equipment Hairstyle Books Training Heads Tint brushes Color & Wave Accessories Barber cases Barber Mirrors Tool belt bags Other Materials Towels Hair Rings Clothing & Capes Clips, Needles & Straps Bun Rollers Neck duster Other Working Materials Sprayer / Squirt Bottles Consumable Materials Curler
Manicure & Pedicure Electric Nail Drill UV Light Dryer Scissors & Nail Cutters Tongs & Tweezers Tweezers Nail Instruments Nail care Manicure Sets
Cosmetics Hair removal Make Up Paraffin treatment Hand care Skin Care UV towel warmer Hot Stone Heater Cosmetic Accessories
Hair brushes Detangling Brush Round brushes Cushion brushes Special brushes Brush Displays Brush-Sets Beard Brush
Hair Combs Beard Combs Haircutting combs Pintail combs Back combs Handle combs Special combs Comb sets
Hair Care & Hair StylingHair Care &
Hair Styling
Hair Clippers & Beard TrimmerHair Clippers &
Beard Trimmer
Air Styler & Styling IronsAir Styler &
Styling Irons
Hair Dryer & Drying HoodsHair Dryer &
Drying Hoods
Knives & ScissorsKnives &
Scissors
Barber Fixtures & FurnitureBarber Fixtures &
Furniture
Cosmetics & EquipmentCosmetics &
Equipment
Combs & BrushesCombs &
Brushes
  • Shipping & Payment
  • Right to cancel / Terms & Conditions
  • Privacy Policy
  • Accessibility
  • Imprint
  • Login
  • Registration
  • User Data
  • Wish List
  • Last items
  • Account administration
  • Logout